Prawo ubezpieczeń społecznych to gałąź prawa, która reguluje system zabezpieczenia społecznego. Z kolei system zabezpieczenia społecznego ma na celu zapewnienie obywatelom ochrony na wypadek zaistnienia określonych zdarzeń, np. osiągnięcia podeszłego wieku (np. emerytura), niezdolności do pracy (np. renta), macierzyństwa, choroby, czy wypadku.
Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, a nasze działania, co do zasady, składają się z czterech etapów:
1. Analiza wstępna. Pierwszy etap polega na ustaleniu, czy sprawa pozostaje w zakresie specjalizacji naszej Kancelarii, a jeżeli tak, to jakie są zasady współpracy, w tym wynagrodzenie. Innymi słowy, etap ten sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, czy będziemy w stanie pomóc Klientowi w jej rozwiązaniu. Kancelaria nie pobiera wynagrodzenia za wstępną analizę sprawy.
2. Analiza właściwa. Drugi etap polega na szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą, co obejmuje analizę stanu faktycznego (np. rozmowa z Klientem, ocena dokumentów, oględziny przedmiotu sporu, itp.) oraz prawnego (analiza przepisów, orzecznictwa oraz doktryny prawniczej).
3. Przygotowanie. Trzeci etap wiąże się z przygotowaniem dokumentów potrzebnych do sprawy (np. sporządzenie wniosku do ZUS, odwołania od decyzji ZUS, pisma procesowego, w szczególności wniosku dowodowego, apelacji, czy też skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego).
4. Reprezentacja. Czwarty etap obejmuje reprezentację Klienta w postępowaniu przed ZUS, przed sądami powszechnymi oraz Sądem Najwyższym.